Виховна робота

Звіт
про виховну роботу у школі потягом
І семестру 2015-2016 н.р.

Традиційні виховні заходи

 • - 1 вересня відбулася загальношкільна лінійка, присвячена Дню знань. На перший урок (для учнів 9-11-х класів) були запрошені керівник Центру забезпечення військових Ірина Яремко та начальник штабу Західного територіального управління Національної гвардії Олег Сахон.
 • - Святковий концерт «Одноденна мандрівка країнами світу», присвячений Дню вчителя.
 • - Протягом жовтня відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Заходи поводили завідувач бібліотеки Климента Г.М. та бібліотекар Лютко Н.З. Для учнів 5-7-х класів було організовано зустріч із представниками «Видавництва Старого Лева» та авторкою книги «Щоденник Ельфа» Наталією Малетич.
 • - На початку листопада відбулися заходи, присвячені Дню української писемності та мови: вікторини, усні журнали, виставки творчих робіт. Завдяки старанням наших старшокласників ми мали можливість почути радіоефір «живої» української музики.

Надзвичайно цікавими та пізнавальними були турніри мовознавців між учнями 4-х класів, які підготувала завідувач бібліотеки Климента Г.М.

Правоосвітня робота

З початком навчального року розпочав свою роботу Кіноклуб медіа-освіти з прав людини Docudays UA. Модератор Кіноклубу – педагог-організатор Мегедин Л.П.

Впродовж семестру щомісяця відбулися засідання Кіноклубу Docudays UA.

Тематика засідання

Документальний фільм

Час проведення

Учасники кінопоказу

1. Роздуми про ДЕМОКРАТІЮ «Проголосуйте за мене, будь ласка» 15.09 2 кінопокази для учнів 11-х класів
2. Право на прагнення до щастя «Колись ми будемо щасливі» 09.10 10-А клас
3. Роздуми про ГІДНІСТЬ та СВОБОДУ Участь у Мандрівному міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA: перегляд фільму «Габріель повідомляє із Чемпіонату світу», «Зламані гілки», модерація кінопоказів у Львівському кіноцентрі 10.11. 9 класи
4. «ЖИТИ – ЗНАЧИТЬ БОРОТИСЬ» (боротьба за життя та свої права) «Грішна хвороба»,  перегляд фільму присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, 01.12 10-Б,11-А, 11-Б кл.
5. Захист тварин від жорстокого поводження «Циркові гастролі», кінопокази для молодших школярів 8.1217.12 5-Б кл.,5-В кл.

Відкриття Кіноклубу DOCUDAYS UA відбулося у вересні 2015 р., яке вирішили розпочати із перегляду документального фільму «Проголосуйте за мене, будь ласка».На засідання Кіноклубу запросили експерта Центру правових та політичних досліджень «СІМ» Олега Ільницького, доцента кафедри адміністративного та фінансового права Львівського національного університету імені І.Франка.

Під час перегляду одинадцятикласники зацікавлено спостерігали за сюжетом фільму, організацією виборів у китайській школі, а потім висловлювали думки щодо власного вибору, цікавих моментів фільму. Разом із експертом Центру «СІМ» Олегом Ільницьким вдалося звернути увагу на важливі моменти і знайти відповіді на деякі запитання щодо виборів: що потрібно, щоб вибори справді були демократичними. 

Учні 10-х класів разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Саганчі Є.Д. працювали над створенням «плакатів-люше» українською та англійською мовами про демократію та права людини. Вони старалися підібрати найбільш влучні слова, вирази, цитати, щоб мотивувати інших до роздумів про демократію.

Редколегія газети «Шкільний експрес» працює над рубрикою про права людини, а також наші журналісти проводили опитування «З чим асоціюється слово «демократія» (пісня, фільм, книга, людина, подія)?»

У шкільній бібліотеці створено невелику книжкову виставку на правову тематику, де можна знайти цікаве видання для маленьких школярів і літературу для старшокласників.

Учні 11-А працювали над створення плакату-колажу «Демократичні асоціації».

Одночасно у школі тривала передвиборча кампанія та підготовка до виборів голови учнівського самоврядування. Кандидати на пост президента школи підготували свої плакати та листівки, щоб розповісти більше про себе, свої ідеї та головні завдання учнівського самоврядування. На зборах Учнівської Ради представники кожного класу почули промови кандидатів. Тим часом готувалася скринька для голосування та бюлетені. Керівники самоврядування минулого навчального року неодноразово нагадували про те, що робити вибір потрібно усвідомлено і відповідально!

ДЕНЬ ВИБОРІВ – важлива подія для усього учнівського колективу. Щоб передати цю атмосферу та підсумувати наші роздуми про демократію, вирішили створили відеоролик «Що таке демократія?» (режисер – Рущишин Юрій, учень 11-Б класу).

Тиждень правових знань – 5-9 жовтня 2015 р.

Після відкриття Кіноклубу Docudays UA заходи на правову тематику продовжилися в рамках Тижня правових знань. Хотілося звернути увагу учнів на важливі теми, пов’язані із захистом своїх прав, а також із власною безпекою. Крім того, учасники учнівського самоврядування вирішили продемонструвати молодшим школярам свої творчі роботи і запевнити, що вивчення прав дитини – дуже цікава і необхідна справа.

 • - Засідання Кіноклубу Docudays UA відбулося 9 жовтня. Учні 10-А класу переглянули документальний фільм «Колись ми будемо щасливі». Тема кінопоказу «Право на прагнення до щастя». Учасники кінопоказу зробили висновок: «Не достатньо лише права на щастя. Так само не варто чекати, поки хтось забезпечить нам щасливе майбутнє. Потрібно прагнути до щастя і діяти, як головний герой фільму!»
 • - Впродовж тижня відбувалися виховні години та вікторини на тему «Як добре ми знаємо свої права та обов’язки».
 • - Книжкову виставку на правову тематику підготувала завідувач бібліотеки Климента Г.М.
 • - Анкетування на тему «Жорстока поведінка» з учнями 5-10-х класів та вчителями проводила практичний психолог Галан М.Б.
 • - Для радіо-лінійки було підготовлено основну інформацію про Тиждень правових знань, в тому числі анонс подій та зустрічей.
 • - Правознавчий квест для учнів 9-х класів – пізнавальні завдання про права дітей за Конвенцією ООН. Квест проводився під час перерв. Складався із 3 видів завдань на трьох зупинках: шкільне радіо (місце, де учні реалізовують своє право на висловлювання думок), бібліотека (використання права на отримання інформації), актова зала (право на відпочинок та дозвілля).
 • - Майстер-клас зі створення манг (японських коміксів) про права дітей організували учасники учнівського самоврядування, учні 10-Б класу: президент школи Бунак Ірина, а також Терещенко Анна, Пашко Діана.
 • - Для учнів 10-11-х класів організовано зустріч із представником служби із надзвичайних ситуацій. Семенюк Сергій Богданович, головний фахівець Франківського району РВ м. Львова ГУ ДСНС України, розповів про заходи безпеки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, терактів.
 • - Учні 3-4-х класів мали можливість зустрітися із представниками Поліції. Інспектор патрульної служби Шабатура Ольга Василівна провела бесіду «Правила дорожнього руху».

15 жовтня – організований тренінг для вчителів  «Жорстока поведінка у дитячому середовищі», який провела фахівець із соціальної роботи Липак Г.І.

16 листопада – у школі відзначили День толерантності:

 • - радіо-лінійка «Ознаки толерантної людини»;
 • - плакати-люше із висловами про толерантність, повагу до прав і гідності людей підготували учні 10-х класів із вчителем Саганчі Є.Д.;
 • - виховні години «Що таке толерантність?», ознайомлення із Декларацією принципів толерантності.

Звіт про тиждень права – грудень 2015 р.

30 листопада відбулася радіо-лінійка, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Керівники учнівського самоврядування 1 грудня провели акцію «Червона стрічка», щоб нагадати школярам про День боротьби зі СНІДом.

Для учнів 10-11 класів був організований перегляд документального фільму «Грішна хвороба» у нашому Кіноклубі медіа-освіти з прав людини Docudays UA. Глядачі почули багато важливої інформації про причини поширення вірусу імунодефіциту людини та сучасні методи лікування, побачили приклад відчайдушної боротьби з хворобою, боротьби за власні права. Під час обговорення ми згадали також про рівність у правах, про право на приватність та мирні зібрання. Разом зробили висновок, головне – не бути байдужими, тільки так нам вдасться подолати труднощі, непорозуміння, а у майбутньому зупинити поширення ВІЛ.

7-11 грудня 2015 р. у школі відбулися тематичні заходи на правову тематику, присвячені Міжнародному дню захисту прав людини.

На виховних годинах учні із класними керівниками пригадати, які права має кожен з нас, а також звернули увагу на те, що ми всі рівні у своїх правах.

2 грудня у школі відбулася прем’єра вистави «Конфлікт на уроці» у форум-театрі – неформальному театрі прав людини. Учні 10-х класів готувалися до проведення форум-театру разом із заступником директора школи з навально-виховної роботи Саганчі Є.Д. Модератор вистави – заступник директора Класичної гімназії Хараху С.

Для учнів молодших класів був організований перегляд документального фільму «Циркові гастролі» у нашому Кіноклубі медіа-освіти Docudays UA. Тема кінопоказу – право на висловлювання своїх думок, свобода мирних зборів, захист тварин від жорстокого поводження. Учні 5-Б класу активно долучилися до обговорення фільму, висловлювали свої думки та ідеї. Одностайно виступили на захист тварин від жорстокості їх господарів. Вони переконані, що доглядати за тваринами і в цирку, і вдома, мають лише ті люди, які беруть на себе відповідальність за життя наших менших друзів і добре піклуються про них.

Для старшокласників проведені пізнавальні лекції і зустрічі:

 • - «Алкоголь та вчинення насильства в сім’ї» – лекція для учнів 11-х класів, яку підготувала фахівець із соціальної роботи ЛМЦСССДМ ВСР Франківського району Р.Б. Кащемірова;
 • - тренінги-лекції «Жорстока поведінка», «Як проявити свою унікальність у професії» для учнів 7-В класу підготувала і провела фахівець із соціальної роботи Липак Г.І.;
 • - бесіди «Правова перерва», «Попередження жорстокої поведінки» проводили фахівці із соціальної роботи ЛМЦСССДМ ВСР Франківського району Шурпета Ю.В., Липак Г.І.

Заходи, спрямовані на патріотичне виховання молоді:

До свята Покрови у школі щорічно проводяться патріотичні та пізнавальні заходи до  Дня українського козацтва, Дня створення УПА, Дня захисника України. Серед заходів:

 • - радіоефіри «живої» української музики,
 • - Учні 10-х класів 13 жовтня були присутні на уроці пам’яті у Львівському кіноцентрі, де переглянули документальний фільм українського режисера Тараса Химича «Хроніка Української Повстанської Армії».
 • - Традиційно під час шкільного патріотичного фестивалю проводиться День вишиванки. Без сумніву, цього року звання «Найвишиванішого класу» отримали учні 4-Г класу (класний керівник – Тарновська Г.В.).
 • - Згадуючи українську історію і традиції, ми не могли залишити поза увагою захисників України – героїв нашого часу. Крім малюнків та листів, школярі підготували для військових творчі роботи. Майстер-класи організувала волонтер благодійного фонду «Скарби Нації», учениця 11-Б класу, Кафлюк Анастасія.

День Гідності та Свободи

На загальношкільній радіо-лінійці ми пригадали, з чого починалася Революція Гідності, чому люди вийшли на Майдан, що відстоювали, кого захищали. Провели лінійку учні 11-Б класу Рущишин Юрій та Костельна Марія.

20 листопада відбулася зустріч з учасниками Революції Гідності та бойових дій на сході, які провели виховний захід про українських героїв від князівських часів до наших днів.

Тиждень історії та суспільних наук – 23-27.11.2015 р.

23 листопада у школі розпочався тиждень історії та суспільних наук, протягом якого відбулося багато пізнавальних заходів.

 • - Відкриті уроки проводили вчителі: Лозинський Р.І. у 6-Б класі на тему «Геродот про скіфів», Мегедин Л.П. у 7-А класі на тему «Середньовічні замки і рицарські традиції».
 • - Конкурс історичних та правничих проектів організували вчителі Пука Н.В. та Домарацька О.О.
 • - У 9-х класах відбувся урок-бесіда «Невідомі факти про Голодомор», для проведення якої учні готували свої невеликі дослідницькі роботи (вчитель Домарацька О.О.). Хочеться відзначити хорошу роботу учнів 9-В класу.
 • - Вчитель Дума І.Й. проводила брейн-ринг «Бойове мистецтво козаків».
 • - Виховний захід «Спритні і завзяті», присвячений 24-ій річниці Збройних сил України, для учнів 10-11-х класів організував Лозинський Р.І.
 • - Учні 7-А класу стали учасниками інтерактивної гри «Князі Київської Русі» (вчитель Мегедин Л.П.). Гравці кожної команди старалися знайти якнайбільше правильних відповідей і їм це вдалося!
 • - Наприкінці тижня відбулася загальношкільна лінійка, присвячена Дню пам’яті жертв голодоморів, а також акція «Незабудка пам’яті».
 • - Крім того, цього року проводилася міська акція «Колосок», до якої долучилися старшокласники, щоб повідомити львів’янам про День пам’яті.

Учні школи стали учасниками акція «Пряникова пошта 2015», писали листи до ровесників на сході України, готували листівки-привітання. 18 грудня, у переддень свята Миколая, відбулося урочисте вручення листів-відповідей.

Здоровий спосіб життя та спорт

В рамках Тижня фізичної культури та основ здоров’я (28.09-02.10.2015 р.) були проведені такі заходи:

 • - вчителі фізкультури Заїка В.О., Лещук П.П., Крет М.М., Голубев М.Ю. організували спортивні змагання та естафети для учнів різних класів;
 • - вчитель основ здоров’я Гресько Г.П. разом із учнями 7-А класу підготували та провели усний журнал «Скажемо курінню НІ!».
 • - для учнів 5-х класів організовано круглий стіл «Активний спосіб життя», вчитель основ здоров’я – Захарко М.З.

Ярмарок спорту – щорічний спортивний захід, який цього року відвідали учні 7-х класів із вчителем фізкультури Заїкою В.О. та класними керівниками Телюк Г.В. і Осадчук С.В.

Спортивно-військові змагання «Спритні і завзяті», присвячені 24-ій річниці створення Збройних сил України. Організували і провели змагання між командами учнів 10-11-х класів вчителі Лозинський Р.І. та Лещук П.П.

Тематичні тижні

Всеукраїнський профілактичний заходу «Увага! Діти на дорозі!»
У вересні учні та вчителі під час уроків, виховних годин та бесід пригадували правила дорожнього руху:

 • - Класні керівники провели виховні години про правила безпеки на дорозі.
 • - Учні кожного класу щороку оновлюють куток безпеки дорожнього руху або створюють новий.
 • - Молодші школярі разом із вчителями та батьками малювали у щоденнику схеми безпечної дороги додому.
 • - Щопонеділка на загальношкільній радіо-лінійці чергові класи повідомляли про заходи в рамках конкурсу-рейду «Увага! Діти на дорозі».
 • - Пізнавальні виховні заходи щороку організовуються у шкільній бібліотеці, а саме виставка тематичної літератури, презентація цікавих видань для учнів та вікторини «Чи знаємо ми правила дорожнього руху». Завідувач бібліотеки Климента Г.М. провела цікаві заняття для учнів 4-х класів, а бібліотекар Лютко Н.З.  – уроки дорожньої безпеки для наймолодших школярів.
 • - Впродовж місяця учні готували плакати, малюнки та фотографії для участі у міському конкурсі та для організації шкільної виставки. Багато творчих робіт підготували учні 4-Г класу (кл.кер. Тарновська Г.В.). Плакат-колаж створили учні 9-А класу. Учениця 10-А класу Баранська Олена підготувала фотографії на цю тематику.
 • - Використавши творчі роботи учнів, ми створили виставку, щоб ще раз звернути увагу на правила дорожнього руху.
 • - Для учнів 7-Б та 10-Б класів були проведені бесіди про безпеку на залізниці. Лектор – інженер з охорони праці Львівського залізничного вокзалу Христина Плахтина.
 • - Для учнів 9-Б та 8-А класі був проведений урок «Європейський тиждень мобільності», під час якого старшокласники пригадали правила руху для велосипедистів. Лектор – Орест Олеськів, працівник Відділу промоції Львівської міської ради.

20-25 грудня 2015 р. оголошено Тижнем знань з основ безпеки життєдіяльності, протягом якого учні із класними керівниками пригадують правила безпечної поведінки взимку, як захисти себе від застуди. Для 11-х класів проведений відео-лекторій «Знати, щоб вижити» про першу медичну допомогу у надзвичайних ситуаціях.

Робота учнівського самоврядування

На початку нового навчального року відбулися вибори керівників учнівського самоврядування. За результатами голосування президентом школи було обрано Бунак Ірину (10-Б кл.), а заступником – Загайкевич Марту (10-А кл.).

Керівником комісії дозвілля стала Баранська Олена (10-А кл.), а головним редактором «Шкільного експресу» – Сахон Вікторія (10-Б кл.).

Перед Святом першого дзвоника розпочалася волонтерська робота учнівського самоврядування: повідомлення про благодійну акцію (збір коштів для українських військових), виготовлення скриньок, повідомлення на сайті школи і на сторінках у соцмережах. Після проведення акції зібрані кошти (1770 грн.) були передані волонтерам Центру забезпечення військових при ГФ «Народна Самооборона».

Щотижня проводилися збори Учнівської Ради для повідомлення учнівського колективу про основні заходи, а також для підготовки до важливих шкільних подій та акцій.

Впродовж семестру учнівське самоврядування працювало у двох напрямках:

Дозвілля
 • Художнє оформлення актового залу до концерту «Одноденна мандрівка світом для наших вчителів»
 • Створення запрошень-квитків на святкову зустріч, присвячену Дню вчителя
 • Оформлення виставки «Безпека на дорозі»
 • 9 жовтня (Міжнародний день пошти) – організація шкільної пошти
 • Допомога в організації виборів голови учнівського самоврядування (скринька для голосування)
 • Художнє оформлення шкільних коридорів до зимових свят, прикрашання ялинки
 • Майстер-класи для молодших школярів зі створення сніжинок, які організувала Кадикало Софія (9-А кл.)
Редколегія «Шкільного експресу»
 • Проведення опитування «Що таке демократія?» і написання статті
 • Робота на новим номером шкільної газети (№ 9)
 • Опитування «Щоб я змінив у місті, якби міг» та участь у конкурсі «Львів: з минулого у прийдешнє»

Всі учасники УС долучаються до проведення шкільних благодійних акцій, допомагають в організаційних питаннях. Як наприклад, «Місія: Знання. Мир. Любов» - збір канцтоварів та іграшок для шкіл та садочків у м. Красногорівка Донецької області спільно з учасниками Легіону патріотів «Галичина».

Цього року була проведена акція «Червона стрічка» у День боротьби зі СНІДом. Організатори – Загайкевич Марта і Баранська Олена.

Щодо нових заходів ініційованих та організованих учасниками УС, було проведено майстер-клас зі створення манг (коміксів) про права дитини  за Конвенцією ООН. Такий захід проводився для учнів початкової школи під час тижня правових знань у жовтні 2015 р. Автор манг про права дитини – голова УС Бунак Ірина.

Приємною подією серед шкільних буднів, на яку чекають учні, стали музичні перерви – радіоефіри живої музики. Ініціатор та організатор радіоефірів – Кадикало Софія (9-А кл.). Виконавці найкращих українських пісень на шкільному радіо  – Іванцік Василина, Гук Анастасія.

Вперше наприкінці семестру відбулася зустріч учасників Книжкового клубу для учнів 8-10-х класів. У затишній атмосфері шкільної бібліотеки розмовляли про улюблені книги, буктрейлери та екранізації відомих літературних творів. Наступні зустрічі плануємо проводити за участю авторів та книговидавців.

Волонтерська робота

1 вересня – збір коштів на потреби українських військових, 1770 грн. передані волонтерам Центру забезпечення військових при ГФ «Народна самооборона».

Учні підготували ангелів-оберегів та листи для наших захисників. Для учнів початкових класів були організовані майстер-класи зі створення ангеликів (вчитель Сенишин І.М., учениця 11-Б класу Кафлюк Анастасія).

У листопаді шкільний колектив долучився до благодійної акції «Місія: Знання. Мир. Любов», яку організували учасники Легіону патріотів «Галичина». Мета акції – допомога школам і дитячим садочкам у місті Красногорівка, Донецької області. Зібрали канцтовари, книги, розмальовки, іграшки і передали їх волонтерам Легіону патріотів «Галичина».

Спільно з учасниками Легіону патріотів «Галичина» організований збір макулатури для організації поїздки в зону АТО на різдвяні свята, а також плетіння маскувальної сітки.

Новини

День учнівського самоврядування. Відгуки…
05.03.2019

У нашому ліцеї існує добра традиція — проведення дня учнівського самоврядування. Цьогоріч одинадцятикласники з радістю підтримали цю традицію, та на один день відчули себе у ролі педагогів. Кожен новоспечений освітянин старанно готувався до проведення свого уроку. Також була проведена педагогічна … Продовження

Конкурс проектів “Тижневе меню здорового харчування”
26.02.2019

У ліцеї відбувся конкурс проектів “Тижневе меню здорового харчування” серед учнів 5-6 класів. Метою проекту була популяризація здорового харчування. Учні розробили тижневе меню для дітей 10-14 років. Усі проекти будуть оприлюднені у шкільній їдальні. Кожен учень ліцею зможе скористатися порадами … Продовження

Перемога у “Mystery of Wonderland”
27.01.2019

25.01.2019 учні 7-А класу під керівництвом вчителів Гереги О.І та Кук Н.С. здобули 1-е місце у міському фестивалі шкільних англомовних театральних гуртків! Вітаємо наших талановитих юних акторів з перемогою і бажаємо подальших творчих успіхів!!!

Участь школи у мікропроекті “Реконструкція віконних блоків”
24.01.2019

ШАНОВНА  ШКІЛЬНА  ГРОМАДО! Сьогодні однією з ключових проблем школи є частково незадовільний стан віконних блоків. Львівська обласна рада оголосила конкурс мікропроектів на 2019р., зокрема пріоритетом конкурсу є школи – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря. Реєстрація мікропроектів на … Продовження

Бренд ліцею. Особистий бренд вчителя
12.01.2019

11 січня 2019р. у ліцеї відбулась педагогічна рада “Бренд ліцею. Особистий бренд вчителя”. Засідання відбувалось в інтерактивній формі. На закріплення отриманих знань шкільна психологічна служба провела тренінг для вчителів ліцею. Світлини засідання можна переглянути тут.

Привітання директора ліцею
07.01.2019

Шановні учні, колеги та батьки! Від щирого серця вітаю вас з  Різдвом Христовим! Бажаю, щоб у кожного в душі був мир і спокій, радість і тепло! Нехай буде багато добрих і бажаних подій, які зроблять наше життя кращим! Любові, уваги … Продовження

ОГОЛОШЕННЯ ДЛЯ ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИКІВ!
30.12.2018

ШАНОВНІ ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИКИ! Доводимо до вашого відома наступну інформацію, отриману від ЛРЦОЯО. Інформація стосується реєстрації на пробне ЗНО.