“Траплялося й гірше…”

КЛАС  УТІК З УРОКУ

 • Крок 1. Стабілізація психологічного стану
 • Крок 2. Педагогічне аналізування
 • Крок 3. З’ясування справжньої причини
 • Крок 4. Нормалізація ситуації
 • Реакція вчителя, від якого втекли
 • Найбільша проблема вчителя – якщо під час прогулу з дітьми трапилося щось погане, адже відповідати за це доведеться саме йому.
  Найпоширенішою помилкою вчителя в такі моменти є висловлювання своїх негативних почуттів тим, хто прийшов на урок (типова дитяча реакція: “Ми ж повернулися, чому ж ви на нас кричите?!”). Ще одна помилка – повідомляти про те, що сталося, відразу, сьогодні ж, усім батькам (їх захисна реакція: “А ви куди дивилися?”).
  Найгірший учинок учителя в цьому випадку – це скаржитися директорові або завучеві. Їх необхідно сповістити про те, що сталося, склавши доповідну записку. А от залучити на свою сторону класного керівника необхідно, якщо, звісно, не ви самі винні в конфлікті з дітьми (тому і класний керівник перебуває “з того боку барикади”). Але робити все це доведеться лише після уроку. Хоча все залежить від причини демаршу.
  Зауважимо, що всі поради й рекомендації стосуються ситуації, що виникла з дітьми старшого підліткового віку (зі старшокласниками).
  Розпитування дітей, які прийшли на урок, не дасть бажаного результату. Тому доцільно обмежитися запитанням: “Ви нічого не хочете мені розповісти? – а потім починати вести урок як завжди. На наступному уроці поводьтеся так само й у жодному разі не оголошуйте контрольну роботу з теми, що пропустили “прогульники”. Це помста. І це – непедагогічно!
  До речі, дітям дуже цікава реакція педагога: якщо її немає – це викличе як мінімум здивування й ідея тікати з уроку стане нецікавою.
  Проте відсутніх у журналі позначити просто необхідно. І домашнє завдання записати. Такі записи, а також наявність свідків стануть вам в пригоді згодом, під час розмови з адміністрацією. Якщо ж у класі відсутні всі учні – отоді й стане у пригоді доповідна записка на ім’я заступника директора з навчальної роботи. Цей документ повинен бути написаний і поданий адміністраторові відразу, за фактом зникнення всього класу.

 • Зустріч учителя-предметника із класним керівником
 • Наступного дня

ЗНИК ЖУРНАЛ

Новини

Учителі у квізах
03.05.2024

Наші вчителі – справжні учасники квізів! Ми чудово провели час, позмагавшись з іншими школами , і посіли 7-е місце. Це був захоплюючий день, коли ми разом демонстрували наші знання та ерудицію. Велике спасибі всім, хто долучився до цієї заходу та … Продовження

Вітаємо юного спортсмена
02.05.2024

Свіжі новини від нашого талановитого спортсмена! Юрій Светлицький – багаторазовий чемпіон та призер зимового чемпіонату України з плавання серед кадетів, який відбувся у м. Полтава з 16 по 19 березня 2024 року. Вітаємо Юрія з вражаючими досягненнями та пишаємося його … Продовження

Відкриття меморіальних дошок загиблим воїнам
30.04.2024

Cьогодні у ліцеї відбулося відкриття меморіальних дошок загиблим воїнам: Івану Коверзневу, Володимиру Рураку, Богдану Крілю, Віталію Волкановичу, Олегу Марковичу, Володимиру Козловському, Олександру Курію. На церемонію відкриття прийшли рідні загиблих бійців, військові, представники влади, друзі та жителі громади. Отець Юрій з … Продовження

Благодійний ярмарок
29.04.2024

Успіх у єднанні! Під час святкування Дня Львова наш ліцей організував благодійний ярмарок, де зібрали неймовірну суму – 104 тис. грн. на FPV дрони. Велика подяка усім нашим учням, вчителям та батькам, що разом ми наближаємо перемогу.

Проєкт “Hoshstailis”
20.04.2024

Наш ліцей організував проєкт “Hoshstailis”, в якому учні мали можливість допомогти тваринам, що залишилися без господарів на територіях, де ведуться бойові дії. Дякуємо всім, хто приєднався до нашої ініціативи та приніс такі речі, як: – Корм для котів та собак … Продовження

Профорієнтаційні заходи для старшокласників
19.04.2024

Наш лей відвідали представники Вищого професійного училища № 20. Заклад запрошує випускників 9-11 класів на навчання за такими професіями: – Слюсар – Столяр – Автомеханік – Комп’ютерний інженер – Електрик – Зварювальник “Приєднуйтеся до нас та знайомтесь із захоплюючими можливостями, … Продовження

День самоврядування
18.04.2024

День самоврядування виявився надзвичайно захоплюючим! Учні 11 класів взяли на себе відповідальність і замість вчителів провели різноманітні уроки. Це була неймовірна можливість для кожного з них проявити свої здібності та креативність. Захоплення та інтерес усіх учасників заходу були на висоті!