“Траплялося й гірше…”

КЛАС  УТІК З УРОКУ

 • Крок 1. Стабілізація психологічного стану
 • Крок 2. Педагогічне аналізування
 • Крок 3. З’ясування справжньої причини
 • Крок 4. Нормалізація ситуації
 • Реакція вчителя, від якого втекли
 • Зустріч учителя-предметника із класним керівником
 • Наступного дня
 • Наступного дня слід присвятити спілкуванню з дітьми перший урок. Для цього необхідно “відпросити” їх у вчителя предметника під пристойним приводом. Доцільно, наприклад, помінятися із цим педагогом уроками, адже практично завжди класний керівник викладає якусь дисципліну у своєму класі.
  Розмову з учнями не можна перетворювати на “розбір польотів”. Це швидше думки вголос, монолог здивованого класного керівника, який не вірить, що його вихованці здатні на такий божевільний вчинок. А чому божевільний? Тому, що вони пішли, не подумавши. Точніше, подумавши, але не про те. Не подумавши, що було б із учителем, якби на вулиці з кимось із них сталося нещастя…І цю фразу обов’язково слід прикріпити відповідною статтею Статуту школи, Законодавства про працю, Карного Кодексу.
  Добре діє прийом, що можна назвати так: “Дитина, я тебе розумію”. Він полягає в тому, що класний керівник починає розповідати учням, якими зазвичай є причини втікання класів з уроків. І чудова погода за вікном, і конфлікт із учителем, і страх перед контрольною… І що він, класний керівник, чудово розуміє: якщо з’являються такі причини, то за партою всидіти справді складно.
  З реакції дітей ви відразу здогадаєтеся про справжню причину втечі! Деякі вихованці завмруть, деякі почнуть переглядатися, інші не витримають і щось скажуть вголос. Необхідно помічати найменші зміни в настрої дітей і відразу на це реагувати, долучаючи їх до розмови.
  Зазначимо: ця розповідь обов’язково повинна ілюструватися замальовками з досвіду спілкування з попередніми вихованцями (“А от одного разу…”) і містити фрази, що стосуються тривоги педагога, батьків і незмінно – санкції щодо покарання – ні, не вихованців, а безвинного класного керівника!
  Після цього доцільно … погратися! Це може бути ділова гра. Наприклад, розігріймо ситуацію “Учень підбурює клас піти з уроку”. Тільки будьте уважними, не призначте “підбурювача” дійсного винуватця! Потім, залежно від розвитку подій, розігрують такі ситуації: “Учитель заходить до класу”, “Класний керівник доповідає завучеві про те, що сталося”. Добре було б провести дискусію (“А чи нам це було потрібно?”), “мозковий штурм” (“Що б сталося, якби цього не сталося?”). Трохи згодом (тижня зо два після події) доречним буде диспут – “Утеча з уроку на знак протесту (на природу; від контрольної): за і проти”.
  Необхідно надати учням можливість відчути себе в ролі батька, учителя-предметника, класного керівника, адміністратора. Ці ролі вони можуть виконувати послідовно або, відповідно до обраної класним керівником фрми взаємодії, спробувати себе в якійсь одній ролі.
  Необхідно, щоб діти почали говорити самі!
  Завершити розмову слід за допомогою методики “Незавершене речення”. Учням можна запропонувати продовжити (у письмовій формі) такі фрази:

  • “Якби я був учителем і зайшов у пустий клас, то я б…”;
  • “На місці класного керівника я б…”;
  • “Якби моя дитина втекла з уроку…”;
  • “Коли я йшов зі школи, то подумав про…”;
  • “У цій ситуації я пригадую…”

  По-перше, учні не спілкуватимуться між собою певний час, отже, дещо охолонуть, заспокояться після обговорення. По-друге, замисляться. Саме такий внутрішній стан вони мають “понести” на перерву й інші уроки.
  І обов’язково попередьте вчителя-предметника, щоб він не розпитував вихованців про те, що сталося, і вів свій урок як завжди.
  Залежно від проблем згодом слід запланувати серію індивідуальних бесід із дітьми.

  ЗНИК ЖУРНАЛ

Новини

Учителі у квізах
03.05.2024

Наші вчителі – справжні учасники квізів! Ми чудово провели час, позмагавшись з іншими школами , і посіли 7-е місце. Це був захоплюючий день, коли ми разом демонстрували наші знання та ерудицію. Велике спасибі всім, хто долучився до цієї заходу та … Продовження

Вітаємо юного спортсмена
02.05.2024

Свіжі новини від нашого талановитого спортсмена! Юрій Светлицький – багаторазовий чемпіон та призер зимового чемпіонату України з плавання серед кадетів, який відбувся у м. Полтава з 16 по 19 березня 2024 року. Вітаємо Юрія з вражаючими досягненнями та пишаємося його … Продовження

Відкриття меморіальних дошок загиблим воїнам
30.04.2024

Cьогодні у ліцеї відбулося відкриття меморіальних дошок загиблим воїнам: Івану Коверзневу, Володимиру Рураку, Богдану Крілю, Віталію Волкановичу, Олегу Марковичу, Володимиру Козловському, Олександру Курію. На церемонію відкриття прийшли рідні загиблих бійців, військові, представники влади, друзі та жителі громади. Отець Юрій з … Продовження

Благодійний ярмарок
29.04.2024

Успіх у єднанні! Під час святкування Дня Львова наш ліцей організував благодійний ярмарок, де зібрали неймовірну суму – 104 тис. грн. на FPV дрони. Велика подяка усім нашим учням, вчителям та батькам, що разом ми наближаємо перемогу.

Проєкт “Hoshstailis”
20.04.2024

Наш ліцей організував проєкт “Hoshstailis”, в якому учні мали можливість допомогти тваринам, що залишилися без господарів на територіях, де ведуться бойові дії. Дякуємо всім, хто приєднався до нашої ініціативи та приніс такі речі, як: – Корм для котів та собак … Продовження

Профорієнтаційні заходи для старшокласників
19.04.2024

Наш лей відвідали представники Вищого професійного училища № 20. Заклад запрошує випускників 9-11 класів на навчання за такими професіями: – Слюсар – Столяр – Автомеханік – Комп’ютерний інженер – Електрик – Зварювальник “Приєднуйтеся до нас та знайомтесь із захоплюючими можливостями, … Продовження

День самоврядування
18.04.2024

День самоврядування виявився надзвичайно захоплюючим! Учні 11 класів взяли на себе відповідальність і замість вчителів провели різноманітні уроки. Це була неймовірна можливість для кожного з них проявити свої здібності та креативність. Захоплення та інтерес усіх учасників заходу були на висоті!