Правила конкурсного приймання дітей до 1-го класу

Відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003р. №389, Положення про загальноосвітні навчальні заклади та на підставі Статуту навчального закладу розроблено правила конкурсного приймання.
1. Загальні положення
1.1. Приймання дітей до спеціалізованої школи здійснюється на конкурсній основі.
1.2. У конкурсному відборі можуть брати участь діти незалежно від місця проживання.
1.3. Правила конкурсного приймання обговорюються на спільному засіданні педагогічної ради і ради навчального закладу, схвалюються ними та затверджуються директором школи за погодженням з відповідним органом управління освітою.
1.4. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.
2. Організація конкурсу
2.1. Випробування в рамках основного конкурсного приймання проводяться після закінчення навчального року.
2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні навчального закладу вивішується перелік питань, за якими проводитимуться випробування.
2.3. Правила конкурсного приймання оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується в приміщенні школи. Зміст оголошення доводиться до відома населення через місцеві засоби масової інформації.
2.4. За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання, яке має бути організоване таким чином, щоб зарахування дітей відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку навчального року.
2.5. Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів.
2.6. Для проведення конкурсних випробувань створюється конкурсна педагогічна комісія, склад якої затверджується наказом директора школи за погодженням з радою навчального закладу. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор школи або його заступник.
2.7. До участі в конкурсі допускаються діти на підставі особистої заяви батьків або осіб, які їх замінюють, що подається на ім’я директора школи. Для участі в конкурсі дітей, які вступають до 1-го класу спеціалізованої школи, крім заяви батьків або осіб, які їх заміняють, подається копія про народження та медична картка дитини встановленого зразка.
2.8. За умови успішного проходження конкурсної співбесіди при отриманні однакової кількості балів перевага надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, дітям, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, дітям із сімей загиблих героїв Небесної сотні, дітям із сімей учасників АТО, дітям, які мають старших братів і сестер, що навчаються у ССЗШ №2.
3. Проведення конкурсу
3.1. Конкурсне приймання дітей, які вступають до 1-го класу спеціалізованої школи, проводиться у терміни, визначені школою, у формі співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.
3.2. Співбесіда з дитиною, яка вступає до першого класу спеціалізованої школи, повинна включати виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу. Такі завдання розробляє педагогічна комісія на основі матеріалів, запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи (психологічними службами), та затверджує директор навчального закладу з погодженням з відповідним органом управління освітою. Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.
3.3. Чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною, яка вступає до 1-го класу спеціалізованої школи, не може перевищувати трьох осіб, включаючи практичного психолога. Співбесіда не повинна тривати більше 30 хвилин.
3.4. Діти, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов’язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі в повторних конкурсних випробуваннях.
3.5. Діти, які не з’явилися на конкурсне випробовування без поважних причин, до повторних випробувань не допускаються.
3.6. Результати конкурсних випробувань (у тому числі співбесіди) оформляються у вигляді протоколів відповідної комісії, які зберігаються в тому самому порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації учнів.
3.7. Результати усного випробування оголошуються в той самий день, письмового-не пізніше, ніж через три дні після його проведення. Списки вступників з виставленими балами вивішуються у приміщені навчального закладу для загального ознайомлення.
4. Порядок зарахування
4.1. Діти, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до навчального закладу наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії. Зарахування проводиться протягом 5-ти днів після оголошення результатів конкурсу.
4.2. До навчального закладу подаються такі документи: копія свідоцтва про народження, медична картка (довідка) встановленого зразка.
4.3. Якщо батьки або особи, які їх заміняють, не згідні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом 3-х днів з дня її подання. Для розгляду апеляції створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначається навчальним закладом за погодженням з відповідним органом управління освіти.
4.4. У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовільняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися до відповідного органу управління освітою, який створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.
4.5. Діти, які не пройшли конкурсні випробування для зарахування до 1-го класу спеціалізованої школи, вступають до іншого загальноосвітнього навчальногозакладу.
4.6. Діти, які зараховані до спеціалізованої школи, але не приступили до занять без поважних причин протягом 10-ти днів від їх початку, відраховуються з навчального закладу.На звільнене місце може проводитися додаткове конкурсне приймання.
5. Контроль за веденням конкурсу
5.1. Директор школи несе персональну відповідальність за дотримання вимог інструкції та правил.
5.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування дітей (учнів) до спеціалізованої школи за його результатами покладається на управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради і відділ освіти Франківського району .
5.3. При порушенні школою вимог Інструкції та Правил конкурсного приймання рішенням відповідного органу управління освітою результати конкурсу визнаються недійсними.

Новини

Академія директорів 2018
12.12.2018

Успішно закінчили освітній курс інновацій в управлінні закладом освіти «Академія директорів 2018» директор ліцею Савчук Лідія Ярославівна та заступник директора Бучма Ірина Юріївна. Отримані знання допоможуть реалізувати нові ідеї та прийняти ефективні рішення щодо змін в нашому ліцеї.

Оголошення батькам!
20.11.2018

Шановні батьки! Інформуємо вас про необхідність своєчасного оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки вашій дитині по досягненню нею 14 років. Наголошуємо на тому, що не пізніше ніж через місяць після досягнення учнем 14 років необхідно звернутися до територіального підрозділу … Продовження

Інформація для майбутніх випускників!
18.11.2018

Шановні одинадцятикласники! Ознайомтеся, будь ласка, уважно з інформаційним буклетом!

Тиждень країнської мови і літератури та зарубіжної літератури
10.11.2018

Із 5 по 9 листопада у нашому ліцеї проходив тиждень української мови і літератури та зарубіжної літератури. Учителі-філологи із школярами провели багато цікавих, пізнавальних заходів. Інформація про проведені заходи розміщена на офіційній сторінці ліцею у Facebook. Просимо переглядати, ставити “вподобайки”. 

Наш ліцей учасник міжнародної програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»
24.10.2018

ВІТАЄМО! Раді повідомити всіх, що наш ліцей за результатами відбору став учасником міжнародної програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Це трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку … Продовження

Толерантність – крок до свободи
12.10.2018

12 жовтня відбулася інтерактивна лекція з психологами із ЛМЦСССДМ (Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) Кашеміровою Русланою та Яремою Іриною на тему “Толерантність – крок до свободи” для учнів 7-х класів із цікавими завданнями та тренінговими … Продовження

Квест для вчителів
10.10.2018

Напередодні Дня вчителя педагогічний колектив ліцею брав участь у квесті по Львову. Гарна погода і львівські цікавинки сприяли гарному настрою і відпочинку. Дякуємо адміністрації ліцею за організацію заходу!