Світлина школи, 1971р.
У кожного з нас – своя школа. Школа дитинства та юності. Без учителів, людей історичного «вчора», не було б і нас, людей історичного «сьогодні». Життя кожної людини пов’язане зі школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ, а школа живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим.
Трудова біографія школи №2 м. Львова почалася 1 вересня 1971р. Зараз навіть не віриться, що 50 років тому на місці нашої школи було сонне болото, поросле травою. Першим директором школи був Чикуленко В.А. Перші роки існування – перші труднощі, недоліки, проблеми, трьохзмінне навчання, але й перші успіхи. З 1986 р. школу керманичем школи, натхненником добрих справ стала Лідія Савчук. Саме вона продовжила славні традиції, започатковані в минулому, у 1988р. ввела поглиблене вивчення англійської мови з 7-го класу, переорієнтувала педколектив на підтримку і розвиток природних якостей дитини, її здоров’я та індивідуальних здібностей, започаткувала профільне навчання. У 1991р. запроваджено поглиблене вивчення іноземних мов з першого класу. У цьому ж році відкрито музей «Львів’яни – лауреати Шевченківської премії». У 1993р. відкрито народознавчий кабінет «Світлиця». 2007 рік – відкриття Євроклубу «Європростір».
У 2018 році школу перейменовано на Ліцей №2 Львівської міської ради.
За роки незалежності у школі покращувалась матеріальна база, модернізувався освітній простір. Школа стала престижним освітнім закладом у місті Львові. Ми маємо гарні партнерські зв’язки з польськими та канадськими колегами, співпрацюємо з вищими навчальними закладами Львова. Наші учителі перемагають у конкурсі “Успішний педагог”, а учні у Всеукраїнських олімпіадах та престижних учнівських конкурсах. У школі (тепер ліцеї) функціонує багато гуртків. Щороку наші учні показують гарні результати у ЗНО. Ми пишаємося своїми випускниками.
Зі стін школи вийшло багато випускників, які примножили і примножують славу міста не тільки в Україні. Серед них міський голова А. Садовий, екс-секретар міської ради В.Квурт, прокурор м.Львова А. Палюх, екс-головний редактор газети «Експрес» І. Починок, професор Едінбургського університету М. Дзіковська, викладач Мічиганського університету Леся Патер, власний кореспондент газети «Голос України у Варшаві» І. Козловський, доктор хімічних наук Ліверпульського університету Я. Хім’як, кандидат економічних наук Львівського національного університету ім. І.Франка О.Полевська, професор ЛНУ ім.І.Франка В. Гринчак, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики НУ «Львівська політехніка» О.Ватаманюк…
У 2020 році життя ліцею змінює пандемія короновірусу, організовується дистанційне та змішане навчання. Ми адаптувались до нових умов існування та проживання.
З 2021 року очолює ліцей Нінель Постолатій. Бажаємо їй запалу до роботи, нових ідей та постійного підйому до вершин успіху.
У 2022 році під час ворожого вторгнення російських військ на територію України ліцей стає місцем прихистку вимушено переселених осіб. Директор ліцею Нінель Постолатій разом з волонтерськими організаціями та громадою ліцею роблять все можливе і неможливе для нормального проживання переселенців зі сходу України. Зараз ми разом переживаємо складні часи. Слава Україні!
Фото педколективу, 1982р.
Фото всього колективу школи (адміністрація, вчителі та технічний персонал), 19 серпня 2009р.
Фото педагогічного колективу ліцею, 17 січня 2020 р..